20 maja 2022

akademiagitary.pl

Akademia Gitary

Avi Avital (Izrael)

1 min read

To pierwszy mandolinista nominowany do nagrody Grammy w dziedzinie muzyki klasycznej, a także pierwszy solista nagrywający wyłącznie dla Deutsche Grammophon.

Avi rozpoczął naukę gry na mandolinie w wieku 8 lat i od razu dołączył do młodzieżowej orkiestry mandolinowej prowadzonej przez skrzypka Simcha Nathasona. Studiował na Akademii Muzycznej w Jeruzalem oraz w Konserwatorium Cesare Polliniego w Padwie. Uczył się u jednego z najwybitniejszych współczesnych mandolinistów – Ugo Orlandiego.

Występował z BBC Symphony Orchestra, Chicago Symphony Orchestra, Deutsche Symphonie Orchester Berlin, Maggio Musicale Fiorentino, Tonhalle Zurich, Israel Philharmonic, Dresden Philharmonic, Yomiuri Nippon Symphony, Residentie Orkest, Norwegian Radio, Orpheus, The Knights, Detroit Symphony, Seattle Symphony and Orchestre Symphonique de Montréal z dyrygentami takimi jak Mehta, Nagano, Vänskä, Sado, Jonathan Cohen, McGegan, Koopman i Antonini. Regularnie zapraszany jest na najważniejsze festiwale muzyczne, a współcześni kompozytorzy tworzą dla niego utwory.

Avi ma w swoim dorobku kilka albumów płytowych, w tym między innymi „Vivaldi” (2015), „Between Worlds” (2014) stanowiący połączenie muzyki klasycznej i tradycyjnej oraz „Avital meets Avital” (2017) nagrany wraz z basistą Omerem Avitalem.

Wśród najważniejszych wydarzeń sezonu 2019/20 wymienić można światową premierę Koncertu na Mandolinę Giovanniego Sollimy wraz z Orchestra Nazionale della RAI oraz trasę koncertową po Europie i Azji z płytą „Avital meets Avital”.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.