20 maja 2022

akademiagitary.pl

Akademia Gitary

Kacper Dworniczak (Polska)

1 min read

Kacper Dworniczak to utytułowany gitarzysta młodego pokolenia. Po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej, w październiku bieżącego roku rozpocznie studia na renomowanym Uniwersytecie Artystycznym w Grazu w klasie gitary profesora Paolo Pegoraro i profesora Łukasza Kuropaczewskiego.

Przygodę z gitarą zaczął w wieku sześciu lat. Od tamtej pory z powodzeniem koncertuje oraz bierze udział w konkursach muzycznych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rządu Polskiego w programie „Młoda Polska”, dwukrotny stypendysta zarówno Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dokonania artystyczne, jak i: Marszałka Województwa wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Burmistrza Gminy Stęszew oraz stowarzyszenia „Puer Docilis”.

Jest laureatem ponad 40 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w takich krajach jak: Polska, Niemcy, Słowacja, Czechy, Austria, Grecja czy Stany Zjednoczone. W 2018 roku został finalistą programu „Młody Muzyk Roku” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizję Polską. Podczas koncertu finałowego wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Michała Klauzy wykonał „Concierto de Aranjuez” Joaquina Rodrigo.

W marcu 2019 roku zadebiutował w nowojorskiej Carnegie Hall. Oprócz tego regularnie koncertuje w kraju i za granicą

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.