20 maja 2022

akademiagitary.pl

Akademia Gitary

Wskazówki dotyczące wykorzystania pochyłych ścian. Nierówne skosy – co z nimi zrobić?

4 min read

Czy mieszkasz również w domu o pochyłych ścianach? Każdy dobrze wie, jak trudne i wymagające może być projektowanie wnętrz w takiej nieruchomości. Jednak aranżacja wnętrz w pomieszczeniach ze skośnymi ścianami nie jest zadaniem niemożliwym.
Zebraliśmy kilka dobrych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać pochyłe ściany.

Lokalizacja i wybór mebli do ścian skośnych

Miejsce, w którym zdecydujesz się umieścić meble, może mieć duży wpływ na przestronność pomieszczenia. Być może przyszło ci do głowy, czy uda ci się kupić specjalne meble, które zmieszczą się pod skośną ścianą. Nie jest to konieczne, więc nie martw się. Możesz bezpiecznie używać swoich zwykłych mebli, jeśli chodzi o dekorację pomieszczenia ze skośnymi ścianami.

Umieść łóżko pod spadzistą ścianą

Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, pod pochyłą ścianą należy umieścić łóżko. Łóżka są prawie stworzone do skośnych ścian, niezależnie od tego, czy skośny sufit sięga podłogi, czy ściana tylko częściowo jest pochyła. Twoje łóżko może zostać głęboko wsunięte pod spadzistą ścianę, dzięki czemu unikniesz ewentualnego marnowania przestrzeni.
Najczęściej korzystasz z łóżka do leżenia, prawda? Z tego powodu łóżko to idealny mebel, który warto umieścić pod spadzistą ścianą – odczujesz najmniej niedogodności podczas korzystania z niego.

Umieść biurko lub sofę pod pochyloną ścianą

Podobnie jak w przypadku łóżka, dobrym pomysłem jest umieszczenie biurka lub sofy pod skośną ścianą. Jest to szczególnie ważne, jeśli w domu masz częściowo pochyłe ściany. Sofy i biurka bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku pochyłych ścian, ponieważ są to zazwyczaj miejsca, z których korzystasz w pozycji siedzącej lub leżącej.
Takie zastosowanie pozwala również wykorzystać przestrzeń pod niskim sufitem i mieć więcej miejsca do poruszania się na pozostałej przestrzeni.

Stwórz swój własny mały przytulny zakątek, korzystając z pochyłej ściany

Pochyłe ściany dają również dobre możliwości wykorzystania narożników jako małego przytulnego zakątka. To, jak chcesz udekorować swój własny, przytulny kącik, zależy od Ciebie, ale dobrymi propozycjami do takich przytulnych kącików są fotele, poduszki i koce, stolik na kawę oraz kilka książek i czasopism.

Pomaluj pochyłe ściany

Jedną z rzeczy, które sprawią, że Twój dom będzie się wyróżniał, jest użycie kolorów. Być może zastanawiałeś się nad tym wcześniej, ale kolory w aranżacji wnętrz mogą wiele zdziałać, zwłaszcza ściany – przemyśl to i wypróbuj. Kolorowa ściana pomaga nadać Twojemu domowi osobisty charakter – wyróżni się od zwykłych kredowych białych ścian.
Możesz zacząć od pomalowania jednej ze ścian, np. w salonie. Ciemna zieleń lub szarość pomagają stworzyć przytulną atmosferę w salonie, natomiast jasne, pastelowe kolory dobrze komponują się w kuchni. Wybór należy wyłącznie do Ciebie, jednak warto skonsultować się z pozostałymi domownikami, a jeśli rozważasz naprawdę odważne rozwiązania, skonsultuj się z projektantem wnętrz. Jeśli jedna ściana to dla Ciebie za mało, możesz również pomalować na oryginalny kolor wszystkie ściany w pokoju. Z pewnością zapewni Ci wyjątkowy i osobisty dom.

Użyj pochyłej ściany jako alternatywnego zagłówka

Zagłówek to jedna z rzeczy, bez których prawdopodobnie musisz się obejść, jeśli masz pochyłe ściany w sypialni. Tak, jest to dość męczące, ponieważ zagłówek pomaga nadać sypialni i łóżku osobisty charakter. Na szczęście można to zrobić na inne sposoby, nawet jeśli masz pochyłe ściany .

Możesz pomalować dolną część pochyłej ściany (sam szczyt) na inny kolor. Malując dolną część pochyłej ściany, masz wrażenie, że sufit jest wyższy. Uważaj jednak na malowanie całej pochyłej ściany na inny kolor, ponieważ może to mieć odwrotny skutek.

Umieść półki na pochyłych ścianach

Nawet jeśli masz pochyłe ściany w domu, nadal możesz mieć piękne i kreatywne półki wiszące. Jednak znalezienie odpowiednich półek, które będą pasować do Twoich pochyłych ścian, może być trudne, a cena półek wykonanych na zamówienie może zaszkodzić Twojemu portfelowi.

Dlatego spróbuj swoich umiejętności technicznych, nabierz odpowiedniej wiedzy, zamów materiały i z powodzeniem twórz własne półki. .

Pojedyncza półka pod szczytem wygląda ładnie w domu, chociaż zazwyczaj lepszy efekt wizualny przyniesie konstrukcja składająca się z kilku półek.

Zamontuj wieszak na ubrania na ścianie na pochyłej ścianie

Dobrym sposobem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod nachyloną ścianą jest zamontowanie wieszaka na ubrania. Możesz zrobić swój własny wieszak na ubrania naścienny lub kupić go w sklepie.

Dokładne miejsce zawieszenia wieszaka na ubrania zależy od wysokości pochyłej ściany. Możesz zawiesić go na samej górze lub na dole samej pochyłej ściany. Oba miejsca wykorzystają przestrzeń pod skośną ścianą.

Oświetlenie w pomieszczeniach ze skośnymi ścianami

Jednym z naprawdę dużych wyzwań w pomieszczeniach ze skośnymi ścianami jest oświetlenie. Znalezienie odpowiednich lamp do pochyłych ścian może być trudne.

Sprawdź porady na: https://ardant.pl

To, co możesz zrobić, to znaleźć lampę, która zapewni dobre oświetlenie sufitu, a dodatkowo uzupełnić ją o niskie lampy podłogowe, a także wewnętrzne łańcuchy świetlne, które można zawiesić pod sufitem i przy ścianie. Świetnym pomysłem mogą być również latarnie na podłodze. Może nie dają najlepszego światła, ale są idealnie przytulne, gdy stoisz.

Powodzenia!

More Stories

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.